2022. 02. 01. - 11:00

Japán és Amerika partnerségre lép a 6G szabványok terén

Japán és Amerika partnerségre lép a 6G szabványok terén

Partneri kapcsolatot hoz létre Japán az Egyesült Államokkal a vezeték nélküli 6G technológia nemzetközi szabványainak létrehozásában.

Partnerségre lép Amerika és Japán a 6G szabványok terén: közösen dolgoznak a 6G kommunikációt használó, vezeték nélküli technológia nemzetközi szabványainak létrehozásában.
 
Teszik ezt azért is, mert a kínai vállalatok egyre nyilvánvalóbban belépnek a területre, hogy 6G technológiájukat a nemzetközi szabványokba fektessék.
 
Mivel a 6G széles körben történő eltrejedése 2030 körül várható, a két ország arra törekszik, hogy a kínai vállalatok ne uralják a mezőnyt. Az olyan cégek, mint a Huawei, az Alibaba és a Tencent, jelenleg nemzetközi szabvánnyá kívánják tenni 6G vezeték nélküli technológiájukat. Olvasd el: 6G-hálózatot próbálnak ki a 2025-ös oszakai világkiállításon
 
Partnerségre lép Amerika és Japán a 6G szabványok terén
Partnerségre lép Amerika és Japán a 6G szabványok terén
 
A Nikkei Asia úgy tudja, a japán belügyi és kommunikációs minisztérium felkérheti a vállalatokat, hogy szeptemberig hozzanak létre 6G konzorciumot.
 
A konzorcium számos iparágra támaszkodik majd, beleértve a kommunikációs eszközök, mobilok, drónok, óragyártás és autógyártás területét. A csoport olyan amerikai partnereket is meghív majd, akik erősek a szoftverek területén és terjeszkednek a tengerentúlon.
 
A tervek szerint 2025-re kereskedelmi forgalomba hoznák a chipméretű atomórák technológiáját. Ezek az alkatrészek érzékelőként működnek és nélkülözhetetlenek a valós idejű távvezérléshez.
 
Az automatizált járművekhez és drónokhoz történő hozzáadással lehetővé válik az idő és a helyük pontos meghatározása, ahogyan ezt a GPS-műholdak atomórái jelenleg is teszik. Olvasd el: Betársul a 6G-versenybe India, Vietnám és Szingapúr
 
Úgy hírlik, a japán kommunikációs minisztérium részben támogatja a kutatás-fejlesztés finanszírozását a kísérleti teszteléssel együtt - a támogatás 2022-től négy évig tart majd. Azt azonban nem árulták el, mekkora mértékű lesz a támogatás.
 
A minisztérium azt is fontolóra veszi, hogy a konzorciumot az Országos Információs és Kommunikációs Technológiai Intézet nevű kutatás-fejlesztési szervezet által kifejlesztett, speciális félvezető technológiával látja el.
 
 
L.A.

Hírlevél feliratkozás

Kérjük, add meg adataidat a hírlevélre történő feliratkozáshoz! A megadott adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik félnek át nem adjuk.

 

gyulai_vafurdo

profight_banner.