2009. 12. 01. - 13:51

Dundika nem bírja már tovább!

Dundika nem bírja már tovább!
Nagyon egyetértünk Dundikával ebben, mi sem bírjuk, s egyáltalán nem viseljük el, sőt másnak sem ajánljuk, mert abból előbb-utóbb igen nagy baj lesz. Jó hatása nincs, csak rossz és még rosszabb. De miről is van itt szó?
 DundikaA dohányzás a témánk! Dundika egyre inkább nem tudja elviselni, ha valaki a környezetében füstöl, hiszen alapvetően is rekedt színezete van a hangjának, így fokozottan ártalmas a passzív dohányzás is számára. Folyamatosan tiszta levegőn kellene tartózkodnia.

"Alapból is van egy rekedtsége a hangomnak, de akkor amikor füst van a közelemben, akkor aztán képes vagyok totálisan berekedni" - mondta a modell. "Pszichésen nem szeretem a füstöt. Tudom, hogy nagyon sokan meg fognak lincselni ezért, de abszolút ellene vagyok a dohányzó embereknek. A közelemben nem nagyon gyújthatnak rá, persze ha most itt rágyújtanak, akkor nem mondom nekik, hogy légy szíves menj már innen a közelemből, de egyáltalán nem szeretem."

Az utóbbi évtizedben jobban figyelünk a passzív dohányzás veszélyeire. Passzív dohányzás alatt dohányfüstnek, a dohányzás égéstermékeinek zárt helyiségben kifújását, a nem dohányzók szervezetébe történô, akaratuktól független bejutást értjük. Zárt helyiségben a dohányfüst részint a cigaretta  dohányos által be nem szívott, így közvetlenül környezetbe kerülô füstjébôl (a mellékfüstbôl), másrészt a dohányos által beszívott, majd kilélegzett füstbôl kerül a környezetbe.

Ezek természetesen a helyiség levegôjében felhígulnak, így az ott tartózkodó nem  Dundikadohányosok dohányfüstnek való kitettsége lényegesen kisebb és bizonyos mértékig minôségében is különbözik az aktív dohányosokkal összehasonlítva. Sokszor mért, és többszörösen megerôsített adatok azonban azt bizonyítják, hogy a cigarettafüst két fô komponensének, a szén-monoxidnak és a nikotinnak koncentrációja zárt helyiségben történô dohányzás esetén olyan magas, mely messze meghaladhatja a nyilvános helyiségekben megengedhetônek tartott és engedélyezett maximális szintet, sôt nikotin esetében az ipari feldolgozás során engedélyezett szintet is.

Több tanulmányban a dohányzók társaságában zárt helyiségben tartózkodó nem dohányzók vérében 8 órás együtttartózkodás után a szénmonoxid-hemoglobin szintjét olyan magasnak találták, mintha legalább 5 cigarettát szívtak volna el, a vizelet- és nyál nikotin-koncentrációját pedig a gyengébb dohányosok körében mért szinttel találták azonosnak.

A videón egy kis melltartóméret útmutató hölgyeknek, ahol Dundika is nyilatkozik, az ő mérete: 75 D!

 

-GG-

 



Forrás: TV2

Hírlevél feliratkozás

Kérjük, add meg adataidat a hírlevélre történő feliratkozáshoz! A megadott adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik félnek át nem adjuk.