2013. 11. 02. - 08:00

Mi állhat a stagnálás hátterében?

Mi állhat a stagnálás hátterében?
Szinte minden fogyókúrázó találkozott már ezzel a problémával, a stagnálással, melyet másnéven holtpontnak szokás nevezni a fogyásban.
Rendkívül idegtépő tud lenni, amikor mindent betartunk ami a fogyásunkhoz szükséges, mégsem mozdul a mérleg nyelve. Ilyenkor az első és legfontosabb dolog, hogy ne adjuk fel, hiszen rengetegen buknak el ezen a ponton mert nem elég kitartóak. Tudatában kell lennünk annak, hogy szervezetünk folymatosan változik és a pillanatnyi stagnálásnak tőlünk független okai is lehetnek. Lássuk mik állhatnak ennek hátterében:

stagnálás

Stagnálásunk hátterében sokszor tőlünk független okok állhatnak

Lelassult anyagcsere
Abban az esetben, ha nem viszünk be elég tápanyagot szervezetünkben, kezdetben jelentős mértékű súlycsökkenést tudunk elérni, de egy idő után anyagcserénk hozzászokik az alacsony energián való működésre és megáll a fogyásunk. Ennek érdekében fontos hogy számoljuk ki a napi szükséges kalóriabevitelünket és azt csupán 200-300 kalóriával csökkentsük le. Ezzel egy egyenletes fogyást érhetünk el, mely által elkerülhető anyagcserénk lelassulása.

Alkalmazkodó szervezet
Ha megfelelően van beállítva a napi kalórialimitünk, egy hosszantartó fogyókúra esetében előfordulhat hogy a szervezetünk ehhez is hozzászokik. Ebben az esetben érdemes egy - szigorúan csak egy - töltőnapot beiktatni, melynek során becsapjuk szervezetünket. A becsapás lényege, hogy hirtelen jóval nagyobb mértékű tápanyaghoz jut, ezáltal úgy fogja gondolni, hogy nincs szüksége raktározásra hiszen megkapja ami kell neki. Ezzel újabb lendületet adhatunk fogyókúránknak.

Hormonális változások
Figyelembe kell vennünk nők esetében, hogy a ciklusunk során súlyunk folyamatosan változik. Ennek oka a vízháztartásunk felborulása. Legfőképp a menstruációt követő egy hétben jelentkezhet súlytöbblet, mely a szervezet vízvisszatartásából következik és a menstruáció beköszöntét követő 1-2 napon belül el is tűnik.

fogyás

A nőknél ciklusuk során természetes a súlyingadozás

Nem mindegy, mikor mérünk!
A mérlegeléseket mindig reggel éhgyomorra és ha lehet a wc meglátogatása után érdemes elvégezni. A napi súlyingadozás 4 kilóig természetes, az ételfogyasztás és vízfogyasztás mértékétől függően. Ezért tehát ne ijedjünk meg, ha este többet mutat a mérleg alattunk. Továbbá minden nap sem érdemes méricskélni magunkat, legcélszerűbb ha csak hetente, mindig ugyanazon a reggeleken állunk rá a mérlegre.

(SJ)

Hírlevél feliratkozás

Kérjük, add meg adataidat a hírlevélre történő feliratkozáshoz! A megadott adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik félnek át nem adjuk.

 

gyulai_vafurdo

profight_banner.