2022. 08. 23. - 11:00

Bizalom, biztonság, rugalmasság - Merész célok a 6G jövőjének feltérképezésére

Bizalom, biztonság, rugalmasság - Merész célok a 6G jövőjének feltérképezésére

Az ATIS Next G Alliance kezdeményezés két új jelentést adott ki, melyekben „merész célt” fogalmaz meg a 6G jövőjének feltérképezése céljából.

Két új jelentés javítja hamarosan az elosztott felhő és kommunikációs rendszer megértését, valamint a 6G rendszerekbe vetett bizalmat, biztonságot és rugalmasságot – erről az ATIS Next G Alliance (NGA) a közelmúltban számolt be. A címük angolul 6G Distributed Cloud and Communications System és Trust, Security and Resilience for 6G Systems.
 
A jelentések a „6 merész cél” közül kettőt sorolnak előre – ezek képezik az NGA 6G jövőképének alapját, ahogyan azt a 6G-re vonatkozó ütemtervükben is jelezték.
 
A 6G Distributed Cloud and Communications System az elosztott felhő- és kommunikációs rendszert a tervezési célok, hajtóerők, kihívások, kutatási irányok és a megvalósításhoz vezető út szemszögéből tekinti át.
 
A lényeg elindítani a kutatási és tervezési vitákat, s megvalósítani az NGA merész célját az elosztott felhő és kommunikációs rendszerek terén.
 
Az új jelentés előmozdítja azokat a célkitűzéseket, amelyek a 6G-rendszereket széles területű felhővé tennék, mindenütt jelenlévő számítástechnikával és munkaterhelés-elosztással az eszközök, hálózati csomópontok és adatközpontok között. Olvasd el: Ezek a technológiák kulcsfontosságúak a 6G számára
 
Bizalom, biztonság, rugalmasság - Merész célok a 6G jövőjének feltérképezésére
Bizalom, biztonság, rugalmasság - Merész célok a 6G jövőjének feltérképezésére
 
Mit takar a Megbízhatóság, biztonság és rugalmasság a 6G rendszerekben jelentés?
 
A szakemberek szerint közvetlen szükség van az összes meghibásodási pont kiküszöbölésére, a bizalom elvein alapuló hálózat kialakítására, hogy a felhasználóknak magas szintű megbízhatóságot biztosítsanak, valamint figyelmet fordítsanak a rendelkezésre állásra, a funkcionális biztonságra és a magánéletre.
 
A 6G-technológiák hatékonyabban felelnek majd meg ezen igényeknek, még akkor is, ha az iparág folytatja az önálló 5G-rendszerek innovációját, hogy a korábbi tervezési döntésekkel kapcsolatos azonnali aggályok terén helyt álljon. Olvasd el: 6G tudományos és ipari kutatási programot jelentett be a Viavi
 
Az új jelentés öt kutatási irányt mutat be, amelyek elősegítik a 6G-rendszerek bizalmának, biztonságának és rugalmasságának megteremtését: Biztonságbiztosítás és védelem, Bizalmas számítástechnika, Biztonságos identitások és protokollok, Szolgáltatások elérhetősége, valamint Post-kvantum kriptográfia.
 
„Ezek a jelentések az elsők, amelyek előmozdítják a Next G Alliance merész céljait a 6G vezetői szerep kialakítására Észak-Amerikában – mondta Susan Miller, az ATIS elnök-vezérigazgatója. - A célok kifejezetten Észak-Amerika jövőbeli hozzájárulásának legfőbb prioritásaira irányulnak a 6G-vel kapcsolatos globális szabványokhoz, telepítésekhez, termékekhez, műveletekhez és szolgáltatásokhoz.”
 
„Izgatottan várom, hogy az NGA merész céljairól szóló két tanulmány a tervezett ütemtervnek megfelelően megjelenjen – mondta Amitava, a Nokia Bell Labs munkatársa, valamint a National 6G Roadmap munkacsoport elnöke. - A 6G révén a digitális világ élményei az érzékszervek internetének és a kiterjesztett valóság képességeinek felhasználásával javulnak majd, s ehhez a bizalombiztonság és rugalmasság új szintjére lesz szükség. Az első írás ezekbe a területekbe nyújt betekintést.”
 
A szakember hozzátette: a második tanulmány, a „6G Distributed Cloud and Communications System” egy lépés a kommunikációs és számítástechnikai rendszer konvergenciája felé, túlmutatva azon, amit a hálózati felhősödés és az élvonalbeli számítástechnika kihasználásával már sikerült elérni.
 
 
L.A.

Hírlevél feliratkozás

Kérjük, add meg adataidat a hírlevélre történő feliratkozáshoz! A megadott adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik félnek át nem adjuk.

 

gyulai_vafurdo

profight_banner.