2022. 03. 16. - 10:30

Úton a 6G felé - Kína 2 millió 5G bázisállomást telepítene idén

Úton a 6G felé - Kína 2 millió 5G bázisállomást telepítene idén

Kétmillió 5G bázisállomás telepítését tűzi ki célul 2022-ben Kína, bővítve a világ legnagyobb új generációs mobilhálózatát, ahogy haladnak előre a 6G előkészületei.

Nem torpan meg Kína: az ország idén 2 millió 5G bázisállomást telepítene a következő generációs mobilhálózat bővítése érdekében, miközben már a fejlettebb 6G vezeték nélküli rendszer fejlesztésére készül – jelezte a kínai Ipari és Informatikai Minisztérium (MIIT).
 
A kínai kontinensen jelenleg 1,425 millió telepített 5G bázisállomás van, amelyek több mint 500 millió 5G-felhasználót támogatnak országszerte. Ez jelenleg a maga nemében „a legnagyobb hálózat a világon” – mondta Xiao Yaqing MIIT-miniszter sajtótájékoztató keretében. Olvasd el: Kína vezeti a 6G-rohamot
 
„Továbbra is fokozzuk erőfeszítéseinket a bázisállomások terén. A jelenlegi nem elég” – mondta Xiao az eseményen, hozzátéve, hogy a kormány felgyorsítja a fejlett 5G alkalmazások támogatását.
 
Jelezte azt is: Kína törekszik rá, hogy megőrizze vezető szerepét az 5G területén, miközben megtervezi és megalapozza a 6G technológia kutatását és fejlesztését. Olvasd el: Kína 2030-ban bevezetné a 6G-t
 
Kína idén 2 millió 5G bázisállomást telepítene
Kína idén 2 millió 5G bázisállomást telepítene
 
Míg az 5G-t a legtöbben a 4G technikai frissítésének tekintik, a következő generációs vezeték nélküli rendszer – a 6G – várhatóan az Ipar 4.0 néven is ismert negyedik ipari forradalom fő építőköve lesz, amely felgyorsítaná a hagyományos iparágak automatizálását.
 
Az 5G a 4G-re épül: maximum 20 gigabit/szekundum csúcs adatátviteli sebességet és gyorsabb, átlagosan 100 megabites felhasználói élményt biztosít az előző generáció 10 megabit/szekundumjához képest.
 
A 6G az 5G-t felváltó mobilhálózati technológiát képviseli, utóbbit még számos országban mostanság vezetik be.
 
A világ legnagyobb internetet használó lakosságával és legnagyobb okostelefon-piacával rendelkező Kína már kiépítette az iparág legméretesebb 5G mobil infrastruktúráját.
 
A törekvés, amely a MIIT minisztérium 5G infrastruktúra-kiépítés ütemének előmozdítására irányul, azt tükrözi, hogy a keleti ország továbbra is versenyben áll Amerikával a következő generációs mobilhálózatok fejlesztése terén.
 
A közelmúltban az Egyesült Államok kereskedelmi szankciói meggátolták a nagy távközlési berendezéseket gyártó Huawei Technologies Co-t és a ZTE Corp-ot abban, hogy 5G eszközeiket amerikai mobilszolgáltatóknak adják el - Washington gazdasági szövetségeseire gyakorolt ​​nyomása kizárta a kínai beszállítókat az 5G hálózatok különféle európai és ázsiai-csendes-óceáni kiépítéséből. Olvasd el: Nem hátrál meg 6G-terveiben a Huawei
 
Ennek ellenére azonban szinte minden kulcsfontosságú mutató alátámasztja azt az előrejelzést, hogy az 5G fejlesztést Kína uralja majd – derül ki a Harvard Kennedy School Belfer Tudományos és Nemzetközi Ügyek Központjának jelentéséből, amely 2021 decemberében jelent meg.
 
Hszi Csin-ping kínai elnök 2022 januárjában felvázolta elképzelését egy olyan digitális gazdaságról, melynek középpontjában az 5G kapcsolat és az országos adatkezelés áll.
 
Az Állami Tanács, a kínai kabinet ugyanabban a hónapban új digitális gazdaságfejlesztési tervet adott ki, amely az ország számára fontos szabványalkotó szerepet kíván betölteni a 6G mobiltechnológia terén.
 
Kína legjelentősebb, éves politikai összejövetelén egyes küldöttek az 5G hálózat kiterjesztését is szorgalmazták.
 
Zhong Zhangdui, a Kínai Népi Politikai Konzultatív Konferencia delegáltja sürgette a kormányt, hogy hozzanak létre egységes 5G mobilfrekvenciát a vasúti közlekedés számára, a vonatok fejlett és megbízható kommunikációs infrastruktúrájának megalkotására irányuló javaslat részeként.
 
Az éves Országos Népi Kongresszus múlt szombati megnyitóján Li Keqiang miniszterelnök megismételte, hogy a nemzet az innováció és a „gyorsabb áttörések” felé törekszik az alapvető technológiák, köztük az 5G terén.
 
A China Mobile, a China Unicom és a China Telecom hálózatüzemeltetők 2019-ben indították el kereskedelmi 5G szolgáltatásaikat a szárazföldön.
 
 
L.A.

Hírlevél feliratkozás

Kérjük, add meg adataidat a hírlevélre történő feliratkozáshoz! A megadott adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik félnek át nem adjuk.

 

gyulai_vafurdo

profight_banner.